Область пошуку:
Статті компаній

Граніт - будівельний і оздоблювальний матеріал, над яким не владний час

25.08.2016

Історія видобутку і використання граніту налічує не один десяток століть. Ще в період древніх імперій людина змогла оцінити по достоїнству особливості цієї гірської породи. Застосовували її як будівельний матеріал для зведення храмових споруд. Збережені до наших днів гранітні пам'ятники архітектури & ndash; яскравий доказ того, що граніту не страшні ні час, ні природні катаклізми. Сьогодні, незважаючи на велику кількість і різноманітність будівельного матеріалу, в складі якого присутні не тільки компоненти природного походження, а й всілякі синтетичні добавки, граніт залишається досить популярним. Його застосовують як бордюрів при прокладанні міських доріг і тротуарів, використовують як основний елемент при зведенні сходів в містобудівних об'єктах, з нього виготовляють надгробні пам'ятники, всілякі стели. Гранітна крихта і щебінь застосовуються в якості додаткового матеріалу при випуску спеціальних марок бетону. Завдяки не тільки своєї міцності, а й естетичному зовнішньому вигляду з гранітом активно працюють при зовнішньої декоративній обробці в оформленні ландшафтних об'єктів, приватних будинків і будівель громадського призначення.

Але варто відзначити, що міцність & ndash; це хоч і базове, але далеко не єдина перевага даного природного матеріалу. Граніт екологічний - він не випромінює в навколишнє середовище ніяких шкідливих речовин через їхню відсутність в своєму складі. В рівній мірі цей матеріал не поглинає і не накопичує шкідливі домішки, що знаходяться в повітрі навіть на територіях з підвищеною загазованістю. Граніт не вимагає будь-якої додаткової захисної обробки, особливих умов експлуатації та догляду. Крім того, він абсолютно стійкий до будь-яких різких змін температури, вологості. Щоб на поверхні граніту стали проявлятися навіть мінімальні ознаки руйнування, знадобиться кілька сотень циклів повного замерзання і відтавання. Незважаючи на свою міцність даний матеріал відмінно піддається обробці. Така його здатність дозволяє створювати з граніту скульптури та декоративні фрагменти самих хитромудрих форм.

На окрему увагу заслуговує здатність гранітного каменю поєднуватися практично з будь-яким іншим природним матеріалом: деревом, металом, мармуром. Різноманітність колірної гами граніту і його фактури дозволяє органічно включити цей матеріал в об'єкти, виконані в будь-якому стилістичному напрямку.