Область пошуку:
Статті компаній

Опалення приватного будинку

24.05.2019
Забезпечення комфортного температурного режиму в будинку можливо за допомогою організації системи опалення. Опалення приватного будинку - це процес штучного обігріву приміщень для відшкодування теплових втрат, які відбуваються при зниженні температури на вулиці.
Через недоліки централізованої системи опалення широке поширення набула установка автономних джерел тепла, які якісно здійснюють нагрів приміщень в холодний період року. Серед обладнання, яке можна використовувати:
Газові котли;
Твердопаливні котли;
Електричні котли;
Теплові насоси.
Газові котли як система опалення приватного будинку
Газові котли випускають двох видів конденсаційні і конвекційні. Обидва варіанти працюють на основі спалювання газу і передачі тепла теплоносію, який циркулює по системі.
Конденсаційні котли - низькотемпературне обладнання, яке ефективно і економно використовує газ і викидається в атмосферу менше шкідливих речовин. Принцип конденсаційного котла полягає в тому, що газ спалюється для нагріву теплоносія до 55 градусів, при цьому в пристрої утворюється конденсат, який осідає на теплообміннику і виводиться через зливну систему. Дане обладнання на 10% дорожче ніж конвекційні котли, але на 20% менше споживає газу, завдяки чому швидше окупається. ККД конденсаційного котла складати 108%.
Конвекційний котел використовує більший обсяг газу і нагріває теплоносій до 90 градусів, при такій температурі вода, яка утворюється при спалюванні газу, виводиться разом з CO2 через димовивод. Таким чином витрачатися енергія не тільки на нагрів теплоносія, а й на відведення відпрацьованих газів встановлювалися. Тому ККД конвекційних котлів становить 97%
Конденсаційні котли здатні створити більш комфортні умови в будинку, адже чим менше різниця між кімнатною температурою і температурою в системі, тим краще почуває себе людина в приміщення.
Опалення приватного будинку за допомогою твердопаливного котла
Твердопаливні котли виробляють тепло для системи опалення за допомогою спалювання вугілля, дров листяних порід, пелет (спресованої деревини) і інших матеріалів.
Для організації такого виду опалення необхідно передбачити окреме приміщення для встановлення обладнання, а також для зберігання палива. Пристрій вимагає постійного контролю роботи і управління з боку людини. Також необхідно здійснювати регулярно чистку від продуктів згоряння, які осідають на стінках і решітках котла. Пристрій є прекрасним джерелом додаткового опалення, його ККД складати 95%.
Електричний котел як система опалення в будинку
Електричний котел в системі опалення часто використовують як додаткове джерело тепла. Нагрівання води в ньому здійснюється за допомогою ТЕНа. Устаткування споживає 1 кВт енергії і виробляє 1 кВт тепла. Він є екологічним і ефективним пристроєм. Висока вартість енергетичного ресурсу робить використання даного обладнання невигідним. Але якщо встановити нічний тариф та під'єднати багатотарифний лічильник можливо заощадити на використанні даного агрегату і реалізувати повністю автономну систему. Виправданим буде використання електричного котла в приватному будинку або на дачі, які будувалися з теплоізоляційних матеріалів. У таких будинках раціонально організувати роботу пристрою в нічний час, вдень же температура в них не повинна падати більше, ніж на кілька градусів при відключеному пристрої.
Тепловий насос
Тепловий насос - обладнання, яке використовує енергію повітря, води або землі і передає її теплоносія.
Залежно від джерела тепла виділяють такі типи теплових насосів:
«Повітря-вода»;
Геотермальний.
Найбільш популярним є тип «повітря-вода». Його легко реалізувати в приватних будинках. Тепловий насос «повітря-вода» в середньому споживає 1 кВт енергії і виділяє 2,7-3 кВт тепла.
Грунтовий насос також споживає 1 кВт, але видає 4-4,5 кВт, він витратний по установці, але ефективний по роботі. Геотермальний тепловий насос використовує стабільну температуру землі. Для нього буриться свердловина глибиною 75 м (в інших регіонах України глибина може становити 20 м, це залежить від складу грунту, наявності в ньому твердих порід). Обладнання від зовнішнього зонда за допомогою розсолу передає отримане тепло від землі у внутрішній блок, а від нього в систему опалення в будинку.
Тепловий насос прекрасно комбінується з централізованою системою опалення, а також теплою підлогою і стінами. Він призначений для роботи не тільки на обігрів приміщення, а й на його охолодження в літній час.
підсумки
Опалення забезпечує максимально комфортні умови для перебування в будинку в зимовий період часу. Щоб його реалізувати можливо використовувати централизованную систему або встановити додаткове джерело тепла, який може працювати самостійно або в комплексі з міською системою. Існує широкий спектр варіантів організації автономного опалення, серед яких установка котла (газового, твердопаливного або електричного) або теплового насоса.