Область пошуку:
Статті компаній

Види електричних теплих підлог, їх плюси і мінуси

20.09.2019
Електричні теплі підлоги застосовуються для комфортного підігріву поверхні підлогового покриття або для пристрою основного опалення в приміщенні, коли немає інших джерел тепла.
Існує чотири види електричного підігріву підлоги:
Нагрівальні мати;
секції кабелю в бухтах;
Плівковий.
На вибір системи обігріву впливає безліч факторів, серед яких тип приміщення, товщина стяжки, величина тепловтрат в приміщенні, вид підлогового покриття та інші. Кожен вид підігріву підлоги має особливості, переваги і недоліки. У Києві розрахунком електричного теплого статі, займаються інженери - теплотехніки Heating Systems. Для вибору системи підігріву підлоги бажано знати, чим вони відрізняються і коли застосовувати той чи інший вид підігріву.
нагрівальні мати
Мати (друга назва - гріють килимки) займають перше місце за популярністю, серед систем підлогового опалення, так як це універсальний варіант теплої підлоги. 80-90% систем електричного теплого статі, встановлених в квартирах - гріють килимки. Якщо ви купили нагрівальний килимок, то в більшості випадків це буде правильне рішення, тому що можна встановлювати під будь-які покриття для підлоги, і вони практично не піднімають рівень плитки.
Гріє мат, це тоненький кабель, закріплений на синтетичній сітці, з певним кроком.
переваги:
Можна використовувати під будь-яке підлогове покриття.
Простий в установці.
Чи не піднімають рівень поверхні підлогового покриття.
Надійний. Термін служби 50 років.
Проте, мати теж не позбавлені недоліків. Існують завдання опалення, які краще вирішувати за допомогою інших видів підігріву підлоги.
недоліки:
Не завжди можна застосовувати в холодних приміщеннях;
Висока вартість.
Секції нагрівального кабелю
Секція являє собою гріючий провід, з'єднаний з силовим (через який подається напруга на нагрівальний елемент) за допомогою сполучної муфти.
 
Кабель для теплої підлоги має сенс застосовувати як раз в тих випадках, де мати не ефективні, наприклад, в холодних приміщеннях.
Таблиця відмінностей кабелю в секціях від кабелю на матах:
Кабель в секціях Кабель на матах
Діаметр 6-8 мм 3-5 мм
Потужність на погонний метр 15 - 20 Вт / м 9-15 Вт / м
Товщина стяжки Вимагає стяжки товщиною від 3 до 5 сантиметрів Можна інтегрувати в плитковий клей
Крок укладання Крок укладання користувач вибирає самостійно. Крок може варіювати від 5 до 12 сантиметрів Фіксований. Як правило, 7 9 сантиметрів
Головними відмінностями кабелю від матів є відсутність капронової сітки, діаметр і потужність на погонний метр.
Переваги секцій:
Можна використовувати в приміщеннях з великими втратами тепла. У цьому випадку досить просто укладати з меншим кроком, щоб збільшити потужність на м².
Секції дешевше.
Головним недоліком секцій кабелю в бухтах, є товщина стяжки. Чи не кожен захоче в квартирі піднімати поверхню плитки на 3 -5 см, крім товщини плитки і плиткового клею.
Плівкова тепла підлога (інфрачервоний)
Плівка знайшла нішу в пристрої обігріву підлоги під дерев'яні покриття для підлоги, без обов'язкової інтеграції гріє елемента в шар клею або цементний розчин. Як у випадку з кабельними теплими підлогами.
Плівку можна застосовувати під такі підлогові покриття:
ламінат;
паркет;
Вінілові покриття для підлоги на замках (замкових з'єднаннях).
Звичайно, в цих випадках можна застосувати і мати. Але мати необхідно інтегрувати або в плитковий клей, або в шар самовирівнюється розчину. А плівку досить розстелити на бетонній основі і зверху класти ламінат або вінілову плитку.
З недоліків плівки можна відзначити складність в монтажі, відсутність контуру заземлення і відносно високий рівень електромагнітного випромінювання.
висновки
Існує 3 види електричних теплих підлог, кожен з яких доцільно застосовувати в найбільш підходящих для нього умовах, для вирішення різних завдань опалення.
Нагрівальні мати можна застосовувати практично у всіх випадках. Але найкраще вони підходять для пристрою системи обігріву під плитку, в опалювальних приміщеннях.
Гріє кабель доцільно застосовувати, якщо приміщення холодне і є підстави вважати, що потужності інших систем підігріву підлоги не вистачить.
Плівкова тепла підлога застосовують в тих випадках, коли неможливо використовувати плитковий клей, цементний розчин або самовирівнюється розчин. Найчастіше це дерев'яні покриття.