Область пошуку:
Статті компаній

Як вибрати люстру ?

11.08.2014
Останнім штрихом в оформленні інтер'єру приміщення стає люстра. Природно, ви продумали рівні освітлення, намітили і обладнали необхідні місця для її / їх розташування, але тільки до готової відремонтованої кімнаті можна точно підібрати світильник, який би відповідав стилю і гармоніював за колірною гамою. 
 
 
Різноманітність пропозицій на ринку величезне, а спокійно за всіма параметрами підібрати собі люстри ви зможете тут. Звичайно, загальна стилістика важлива, але раніше необхідно звернути увагу на типи лампочок, які використовуються в даному приладі, потужність і визначитися з його різновидами. Тільки потім вибирати колір, дизайнерський напрямок і форму. 
 
 
Розрізняють такі типи електричних лампочок: розжарювання, галогенні, люмінесцентні і світлодіодні. Останні найдорожчі, але і найефективніші, надійні і міцні - вони можуть працювати до 20 років, і кількість включень / виключень ніяк не впливає на термін їх служби. 
 
Люмінесцентні дають яскравий, але холодне світло, який погано сприймає людське око, тому в житлових кімнатах їх не використовують. Зазвичай вибір покупців зупиняється на двох перших видах ламп, при цьому лампи розжарювання досі залишаються найпопулярнішими, незважаючи на те, що вони неекономічні і недовговічні. У відмінності від них галогенний джерела світла на 20% ефективніше і термін їх служби в два рази довше, до всього, вони випромінюють світло схожий на сонячний. У характеристиках люстр обов'язково вказують стандарт патрона і тип лампочки, яка може використовуватися. Наприклад, на прайс-агрегаторі price.ua ви можете побачити світильник VITALUCEV6179 / 1A для дитячої за 87 грн, де розписані типи вставляються ламп. 
 
 
Щоб освітлення кімнати відповідало всім стандартам, і було досить повним, вибирайте підходящу потужність люстри. Ця величина дорівнює сукупності потужності всіх ламп, які можна вкрутити в люстру. Так, наприклад, дволамповий TINKO (на прайс юа по 238 грн) розрахована на 80 Вт, то є дві лампочки по 40. Ви обираєте самі, яке освітлення вам необхідно, але середній рекомендований стандарт для кімнати встановлений до 300 Вт, для кухні - до 150 Вт, для спальні - до 120 Вт, для ванної - до 100 Вт 
 
 
Що стосується різновидів люстр, то вони бувають класичні та стельові. Перші кріпляться на підвіс, і від його довжини залежить віддаленість люстри від стелі. Стельові, відповідно, монтуються прямо під стелею. Вибирають ту чи іншу різновид, відштовхуючись від розмірів приміщення, його висоти, призначення. Так для великої зали рекомендують купити об'ємну потужну класичну люстру з кількома рівнями освітлення. Для кухні підійде стельовий варіант, в ідеалі з декількома лампами. Спальня хоч і вимагає особливого підходу, але більше до плафонам - краще щоб вони були закритими або поверталися в різні боки. 
 
 
Тільки після з'ясування всіх параметрів можна звернутися до стилю люстри, який повинен точно відповідати стилістиці приміщення, то є кімната-хай-тек вимагає своїх форм, а модерн або ампір своїх. Що стосується гами, то тут дизайнери радять вибирати другий колір кімнати, наприклад, в жовто-синьому оформленні, де основний колір жовтий, люстра повинна бути синьою. Хоча це скоріше рекомендація, а не вимога. Для особливо сміливих особистостей підійде «гра» на контрастах. 
 
 
А головне в будь-якому виборі - ваші уподобання, оскільки тільки тоді річ буде вас радувати. Ну і, звичайно, якість.