Область пошуку:

 

До основних процесів будівництва ставиться всім відома кладка, а значить і вибір кладочних матеріалів. В даний час на будівельному ринку присутня величезна безліч кладочних матеріалів, різних за своїми експлуатаційними характеристиками та призначенням.
 
Кладочні матеріали використовуються при будівництві будівель і споруд, для викладки фундаментів, стін, перегородок, як заповнювачі для розчинів. Кладочні матеріали включають в себе: блоки, керамзит, гіпсокартон, штучні і природні камені, бутобетон, пінобетон і цегла. Кладочні матеріали відрізняються міцністю, надійністю, вологостійкістю, морозостійкістю, високими теплоізоляційними характеристиками.
 
Цегла є одним з широко поширених видів кладок матеріалів. Як відомо, цегла виробляється з глини методом випалу і представлений в широкому асортименті: цегла керамічна, цегла силікатна, цегла лицьова, декоративний цегла, клінкерна цегла, вогнетривку цеглу, рядова цегла, глазурований цегла, пресований цегла, фасонний цегла, шамотна цегла, тротуарна цегла . Крім цього, цегла підрозділяється на повнотіла цегла і саман (що має отвори). Порожнечі в цеглі покращують його звукоізоляційні і теплопровідні властивості.
Цегла, як і багато кладочні, проводиться різних форм, має безліч колірних і фактурних рішень. Будучи основним видом кладочних матеріалів, цегла володіє високими технічними характеристиками кладочних матеріалів: міцність, морозостійкість, збереження кольору.